După trei etape Bundesliga are un lider suprinzător, Borussia Monchengladbach. Sigur este prematur să discutăm acest lucru, aşa că iată rezultatele:

21.30  Monchengladbach 4:1 VfL Wolfsburg
Marcatori: Reus '15, '67, Daems '32 pen., Bobadilla '45 / Hasebe '13
16.30  VfB Stuttgart 0:1 Bayer Leverkusen
Marcator: Kiessling '28
16.30  FC Augsburg 0:2 Hoffenheim
Marcatori: Babel '5, Salihovic '75 pen.
16.30  Werder Bremen 5:3 Freiburg
Marcatori: Fritz '30, Pizarro '34, Arnautovic '65, Hunt '87 pen., Wesley '90+3 / Papiss Cisse '7, '48, Reisinger '84
16.30  Mainz 05 2:4 Schalke 04
Marcatori: Ivanschitz '8, Soto '12 / Huntelaar '57, Howedes '64, Matip '81, Fuchs '90
19.30  Hannover 96 1:1 Hertha Berlin
Marcatori: Pinto '33 / Lasogga '83

Această etapă a treia a fost foarte spectaculoasă, datorită numărului foarte mare de goluri. În primul meci al etapei, Gladbach a zdrobit-o neaşteptat pe Wolfsburg, în urma unui joc absolut extraordinar practicat de Reus şi compania. Ziua de sâmbătă a adus foarte multe goluri, capul de afiş în această privinţă fiind meciul dintre Bremen şi Freiburg, în care s-au marcat nu mai puţin de 8 goluri. Tot sâmbătă, Bayern Munchen a zdrobit-o pe contra-performera debutului de sezon, Hamburg, cu un umilitor 5-0. Duminică am avut parte de încă un meci spectaculos. După ce era condusă la pauză 2-0 de Mainz, Schalke a revenit într-o singură repriză şi a întors scorul la 4-2 în favoarea oaspeţilor. Iată echipa etapei în opinia site-ului nostru: