STEAUA BUCUREŞTI

Află cele mai noi ştiri despre Steaua Bucureşti

FOTBAL INTERNAŢIONAL

Ţine-te la curent cu rezultate şi clasamente din campionatele europene şi competiţiile inter-cluburi

Comunicat

Echipa noastra tine sa va precizeze ca pe o perioada nedeterminata, nu vom mai putea publica zilnic articole datorita conexiunii proaste la internet si datorita faptului ca incercam infrumusetarea blogului.
VA MULTUMIM!

Victorie chinuită! FCM Tg. Mureş - Steaua 0-1! "Roş-albaştrii" au jucat 25 de minute cu 2 oameni în plus

Steaua a învins pe terenul lui FCM Târgu Mureş (0-1) şi a urcat până pe poziţia a 5-a în clasamentul Ligii I, cel puţin până după disputarea celorlalte partide ale rundei. Meciul a fost însă stricat de arbitrul Alexandru Tudor, care a acordat nu mai puţin de 11 cartonaşe galbene şi 4 roşii!
Chiar dacă eliminările nu-i pot fi imputate, fiind acoperite de regulament, centralului bucureştean i se pot reproşa în schimb cartonaşele acordate cu largheţe, cu o frecvenţă nedemnă de un meci altfel anost, mai ales în prima lui parte.

Totuşi, chiar dacă Steaua a avut mai bine de jumătate din meci avantaj numeric pe teren, elevii lui Marius Lăcătuş au reuşit să se impună în faţa mureşenilor, cu un portar Şteţca aflat în zi mare, abia în minutele de prelungire, când Bilaşco a marcat cu o lovitură de cap norocoasă.
Partida s-a încheiat cu jucătorii lui FCM Târgu Mureş întinşi pe gazon, dar şi cu un Marius Lăcătuş epuizat şi aproape înlărimat de emoţie. Soarta lui atârnă în continuare de un fir de aţă.
FCM Târgu Mureş: Şteţca - Vagner, Cordoş, Sosa, Fernandes, Topic - Vasilache, Vârtic, Stere, Fl. Dan - Astafei

Rezerve: Dănălache, Bălău, Veljovici, Dan Roman, Târnăvean, Pop, Fl. Stângă