STEAUA BUCUREÅžTI

Află cele mai noi ştiri despre Steaua Bucureşti

FOTBAL INTERNAÅ¢IONAL

Ţine-te la curent cu rezultate şi clasamente din campionatele europene şi competiţiile inter-cluburi

Steaua sufera prima infrangere in amicale. Steaua - Lech Poznan 1-2

Fotbalistii lui Marius Lacatus au fost condusi la pauza cu scorul de 2-0. In partea a doua Banel Nicolita a reusit sa marcheze din pasa lui Romeo Surdu. Pe final echipa noastra a avut mai multe oportunitati de a egala, dar in final polonezii au terminat invingatori.
Ros-albastrii au evoluat bine pe parcursul celor 90 de minute, tinand cont ca Lech este o echipa calificata in "Primavara Europeana". Sa speram ca jocul bun va fi pastrat si in meciurile de campionat unde echipa din Ghencea are mult de demonstrat pentru a prinde un loc cat mai bun si pentru a ne califica din nou in grupele Champions LeagueSteaua: Tatarusanu – Bonfim, Geraldo, Baciu, Brandan – Ricardo, Marinescu – Nicolita, Onofras, Surdu – Bilasco
Antrenor: Marius Lacatus
Au mai jucat: Stanca, Martinovici, Emeghara, Szekely, Onicas, Matei, Radut
Nicolae Dica si Eric Bicfalvi au ramas la hotel din cauza unei viroze respiratorii.