STEAUA BUCUREÅžTI

Află cele mai noi ştiri despre Steaua Bucureşti

FOTBAL INTERNAÅ¢IONAL

Ţine-te la curent cu rezultate şi clasamente din campionatele europene şi competiţiile inter-cluburi

Dinamo 2-1 Steaua

Tocmai s-a sfarsit si derby-ul acestui tur de campionat. 2-1. Acesta este rezultatul, cu siguranta mincinos, insa greselile de arbitraj, au decis din nou meciul din pacate.
Steaua a jucat eroic si a reusit, zic eu, sa ne faca mandrii, dominand aproape tot meciul si atacand toata repriza a doua cu toata echipa, dupa linia mediana.
Echipa blogului nostru vrea sa ii ureze felicitari lui Bogdan Stancu pentru primul gol in marele derby si vom reveni cu mai multe declaratii si imagini maine. Pana atunci va lasam mai multe imagini reprezentative din acest meci. Deasemenea asteptam cu nerabdare comentariile dumneavoastra legate de aceasta partida.

Steaua - Dinamo LIVETEXT

Min. 90+2:50 Meciul se sfarseste

Min. 90+2 Tusierul semnalizeaza offside la Ricardo chiar daca jucatorul era in pozitie regulamentara

Min. 90+1 Corner: Probabil ultima sansa de gol a Stelei

Min. 90 Se dau trei minute de prelungire, destul de putin pentru timpul in care nu s-a jucat

Min. 90 Torje suteaza extrem de slab pe langa poarta lui Tatarusanu

Min. 88 Torje trage si el de timp, cum a facut acum doi ani daca nu ma insel atunci cand lovitura libera a lui Nicolita l-a lovit in cap

Min. 87 Bordeanu face si el ce stie mai bine... Trage de timp. Bilasco primeste galben

Min. 85 Margaritescu trage de timp intr-un stil grosolan. Cat timp dinamovistul se tavaleste pe jos, stelistii "admira" ingroziti tinuta lui Borcea :)

Min. 80 Corner Steaua

Min. 80 Iese Alexe

Min. 79 Intra si Kapetanos

Min. 79 Bilasco loveste cu capul mingea care se duce pe langa poarta

Min. 76 Steaua iese cu fundasii mult dupa mijlocul terenului

Min. 74 De cand n-a mai dominat-o Steaua pe Dinamo intr-un asemenea mod? Pacat ca nu au putut specula toate greselile din apararea dinamovista

Min. 73 Steaua are corner! Sa speram ca vor profita de faza fixa

Min. 72 Iese Apostol, intra Marinescu

Min. 72 Banel rateaza din nou incredibil

Min. 70 Ocazie mare are si Steaua prin Bonfim

Min. 69 Dinamo are o ocazie periculoasa

Min. 67 Iese nervosul N'Doye, intra Kone

Min. 63 Si Apostol vede galbenul. Dinamo se apara cu toata echipa iar Steaua se chinuie sa sparga zidul format de apararea cainilor

Pentru amuzament in pauza meciului:
I: De ce n-a dat Avram penalty la Ricardo?
R: Se grabea sa se duca sa dea la laba pe posterul lui Dinamo :)

Min. 45+4 Arbitrul incheie prima repriza. Maniera in care a condus jocul demonstreaza ca e labil psihic

Min. 45+4 Bilasco este faulat in careu insa nu primeste penalty.

Min. 45 Se dau trei minute de prelungire

Min. 45 Lacatus zambeste ironic

Min. 44 Ocazie mare Steaua. Dolha scoate lovitura de cap a lui Stancu

Min. 39 Steaua NU primeste lovitura de penalizare la un fault clar in careu, in opinia mea

Min. 35 Niculae marcheaza si face 2-1 pentru Dinamo... Ce nedrept e fotbalul

Min. 33 Dinamo are din nou penalty dupa faultul lui Tatarusanu. Portarul vede galben

Min. 31 Gol Dinamo, Cristea inscrie din penalty dupa hands-ul inexistent al lui Apostol

Min. 28 Gardos vede cartonasul galben

Min. 26 Steaua ataca cu tot lotul si obtine corner

Min. 23 GOOOOOOOOOOL STEEEEAAAAUUAAA BOOOGDAAN STANCCUUUU

Min. 22 Torje este faultat pe linia careului insa primeste galben pentru simulare

Min. 21 Tatarusanu apara imperial

Min. 19 Steaua demonstreaza ca este cea mai buna echipa romaneasca in acest moment

Min. 15 Stancu rateaza incredibil

Min. 15 Bilasco rateaza, lovid mingea la "o palma" de poarta lui Dolha

Min. 14 Garat(Dinamo) iese accidentat, in locul lui intra Scarlatache

Min. 12 Steaua ataca cu toata echipa

Min. 5 Steaua se apără în "9". Mingea e la Cristea, patru steliÅŸti încearcă să-l deposedezeMin. 4 Ocazie Steaua. BilaÅŸco trimite cu capul, mult peste poartăMin. 3 N'Doye vede primul galben al partidei, pentru proteste. Min. 2 N'Doye trage de la 25 de metri, puternic, TătăruÅŸanu prinde

Min. 1 Steaua da lovitura de start

STEAUA: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Gardos, Latovlevici - Ricardo - Nicolita, Apostol, Stancu, Tanase - Bilasco rezerve: C. Lungu, Brandan, Kapetanos, Galamaz, Surdu, Bicfalvi, Marinescu

DINAMO: Dolha, Rubio, Garat, Moti, Bordeanu, Margaritescu, N'Doye, Torje, Ad. Cristea Alexe, Marius Niculae
rezerve: Naumovski, Kone, C. Munteanu, Paun, Danciulescu, Scarlatache, L. Ganea

Inainte de meci: Au loc dispute intre galerii, fanii dinamovisti incepand totul

Incidente DINAMO-STEAUA

Suporterii dinamovisti au intrecut orice limita. Mai intai au aruncat cu torte in galeria noastra, apoi au atacat cu cruzime un membru al fanilor stelisti.
Sa speram ca Dinamo va pati ceea ce merita si Steaua va castiga la un scor astronomic.

STEAUA - DINAMO

Derby-ul Romaniei. Cel mai important meci din Romania. STEAUA - dinamo.

Astazi la ora 20:30, pe stadionul Dinamo va avea loc meciul dintre echipa noastra de suflet, Steaua si eterna rivala: Dinamo Bucuresti.
Cu mari sperante, suporterii Stelei si finantatorul Gigi Becali nu concep un rezultat negativ, cel din urma declarand: "Batem cu 5-0". Sa speram ca asa se va si intampla.

Pentru cei ce nu vor putea urmari la televizor meciul, blogul nostru il va transmite live-text si va ofera un site pe care il puteti urmari.

Aici gasiti echipele probabile(sursa Pro Sport):

• De urmarit:

Niste apropiati ai lui Jimmy Jump au declarat ca acesta va fi prezent la derby!

Binecunoscutul "sinucigas" spaniol care si-a facut intrarea la evenimente sportive si nu numai, va fi prezent la meci dupa spusele unor apropiati ai acestuia, insa ramane de vazut.