duminică, 26 februarie 2012

Super-Meci pe El Madrigal, Villarreal - Atletico Bilbao 2-2

Într-un meci care conta pentru etapa a 25-a din Primera Division, Villarreal şi Atletico Bilbao s-au întâlnit într-un meci care se anunţa unul foarte spectaculos. Gazdele de la Villarreal au început mai bine jocul şi au reuşit să deschidă scorul prin Marcos Senna, care a reuşit să îl învingă pe portarul oaspetilor, Iraizoz, în urma unei lovituri libere executate perfect. Jose Molina a fost nevoit să îl schimbe pe Marco Ruben încă din minutul 38, acesta s-a accidentat, fiind înlocuit de Nilmar. La pauză scorul a fost 1-0 în favoarea gazdelor. După pauză, cei de la Atletico au intrat mai bine în joc şi au reuşit să marcheze de două ori în decursul a doar 4 minute, prin sărbătoritul zilei, Llorente, în minutul 62, şi in minutul 66 prin Susaeta. Totuşi, acesta nu a fost ultimul gol al partidei, gazdele de la Villarreal reuşind să egaleze două minute mai târziu, prin Nilmar.
Etapa viitoare, Villarreal se deplasează la Zaragoza, în timp ce Atletico Bilbao are un derby local, pe teren propriu, împotriva lui Real Sociedad.