sâmbătă, 25 februarie 2012

Meci dramatic pe St. James Park, Newcastle - Wolves 2-2

După un start excelent de meci al "coţofenelor" , care au reuşit să marcheze în minutele 6 şi 18, prin Papiss Cisse şi Gutierrez. Scorul la pauză a fost 2-0 în favoarea gazdelor, iar nimic nu anunţa "furtuna lupilor" din repriza a doua. Jucătorii de la Wolverhampton au ieşit determinaţi de la pauză şi au reuşit să marcheze la numai 5 minute de la reluarea jocului, în minutul 50, prin Matthew Jarvis.După 16 minute de tatonări, lupii au reuşit să  egaleze gazdele prin Kevin Doyle, care se află la al 4-lea gol stagional. Aşadar, Wolverhampton smulge un egal în deplasare la Newcastle, un egal la care nu mai spera nici cel mai optimist fan la pauză. Pentru coţofene urmează un nou meci pe teren propriu, împotriva lui Sunderland, iar Wolverhampton se deplasează la Fulham. Acest egal îi ajută mult pe lupi, care au reuşit să urce două poziţii în clasament, pe locul 16, depăşindu-i pe QPR şi Blackburn. Pe Newcastle nu îi ajută mult acest egal, ei apropiindu-se la un punct de Arsenal, care are mâine marele derby al Londrei, la Tottenham