sâmbătă, 25 februarie 2012

Chelsea, victorie la scor de neprezentare cu Bolton

Scorul înregistrat pe tabelă nu reflectă ceea ce s-a jucat pe teren, cel puţin în prima repriză, când Chelsea nu a reuşit să îşi creeze o ocazie clară de gol, iar la pauză s-a intrat la cabine cu un scor alb, 0-0. Elevii lui Villas-Boas au revenit mai decişi de la vestiare şi au reuşit să deschidă tabela prin David Luiz, care a inscris cu un şut la colţul lung şi l-a învins pe portarul maghiar al celor de la Bolton, iar scorul devenea 1-0 pentru londonezi. În minutul 61, Drogba a reuşit să o distanţeze pe Chelsea cu o lovitură de cap perfectă, în urma unei centrări foarte bune a lui Lampard. Acelaş Lampard a închis tabela în minutul 79, şi a adus prima victorie pentru echipa antrenată de Villas-Boas după 4 meciuri fără victorie. Următorul meci pentru Chelsea este în deplasare la West Bromwich, în timp ce Bolton are un nou meci greu, în deplasare la liderul Manchester City.