marți, 23 august 2011

Barcelona 5-0 Napoli

Ieri, fosta adversara a Stelei din UEFA Europa League: Napoli, a fost invatata ce inseamna fotbalul de calitate. Barcelona a predat timp de 90 de minute, iar jucatorii echipei Siciliene au fost lasati masca de capacitatea fotbalistica a componentilor clubului Catalan.
Meciul a fost o joaca pentru campionii Europeni: Barcelona, care au castigat 5-0 prin reusitele lui Fabregas, a lui Keita(inainte de pauza), si dupa prima repriza ale lui Pedro si dubla lui Messi. Bristos s-a accdeintat.
Barca a jucat perfect dar totusi si Napoli a miscat, cele mai remarcabile evenimente fiind cele doua goluri anulate ale lui Cavani.
Barca a aratat ca este pregatita pentru noul sezon si au mari sanse sa isi pastreze toate trofeele cucerite anul trecut.